Narzędzia do czyszczenia i pielęgnacji

W METEKO wiemy, że dbanie o aparat słuchowy nie zawsze jest proste. Na rynku dostępnych jest wiele akcesoriów służących do czyszczenia i pielęgnacji. Dlatego przygotowaliśmy dla Państwa ten krótki przewodnik, w którym podsumowaliśmy najważniejsze z nich. Mamy nadzieję, że wiedza zawarta w tym artykule będzie dla Państwa użyteczna i rozwieje wątpliwości dotyczące dostępnych akcesoriów oraz sposobu ich użycia.

 


 

Szczoteczki do pielęgnacji służą do przeczyszczenia na sucho pozostałości po woskowinie usznej. Szczoteczki pozwalają na czyszczenie kanału dźwiękowego i otworu wentylacyjnego we wkładce usznej indywidualnej i wewnątrzusznych aparatach słuchowych.

 

 

 


 

Nitki do oczyszczania dźwiękowodu – łącznika we wkładce standardowej i aparacie słuchowym. Nitkę należy włożyć w otwór kopułki i przeciągnąć po dźwiękowodzie w celu przeczyszczenia od woskowiny i kropelek potu.

 

 


 

Tabletki do oczyszczania wkładek indywidualnych. Tabletki służą do oczyszczania wkładek usznych indywidualnych na mokro, od woskowiny zalegającej w głębinach kanału dźwiękowego i wentylacyjnego, której nie da się usunąć na sucho.

 

 

Sposób użycia: Jedną tabletkę wraz z zabrudzoną wkładką wkładamy do pudełka z siateczką, następnie całość zalewamy ½ szklanki gorącej wody i zostawiamy na 15-30 min. Roztwór dokładnie usuwa zanieczyszczenia ze wszystkich trudno dostępnych miejsc wkładki. Następnie należy opłukać wkładkę pod bieżącą wodą, wytrzeć suchą chusteczką lub ręcznikiem papierowym i osuszyć za pomocą gruszki. Koniecznie należy wydmuchać kropelki wody z kanału dźwiękowego, jak i otworu wentylacyjnego w przypadku wkładki z wentylacją. Po takim zabiegu można podłączyć aparat słuchowy i ponownie założyć wkładkę. Czynność należy powtarzać 1 raz w tygodniu.

 


 

Pudełka z siateczką do oczyszczania wkładek. Pojemnik służy do mycia i oczyszczania wkładki usznej indywidualnej na mokro, w celu pozbycia się woskowiny i innych zanieczyszczeń.

 

 

 


 

Gruszki do wkładek i aparatów słuchowych. Gruszka służy do przedmuchiwania i osuszania wkładki usznej po umyciu, w celu pozbycia się kropelek wody, które zostają w kanale dźwiękowym i otworach wentylacyjnych. Gruszka jest również bardzo przydatna do przedmuchiwania kanałów wentylacyjnych w aparatach wewnątrzusznych od woskowiny i kropelek potu, które gromadzą się podczas codziennego użytkowania.

 


 

Kapsułki do osuszania aparatów słuchowych.  Kapsułki przeznaczone są do osuszania aparatu z wilgoci, która gromadzi się podczas normalnego użytkowania. Materiał osuszający znajdujący się w kapsułkach absorbuje wilgoć z wnętrza aparatu, co chroni jego mechanizm i przedłuża żywotność. Przy codziennym stosowaniu 1 kapsułka wystarcza na około miesiąc.

 

 


Pudełka do osuszania aparatów słuchowych. Pudełko to szczelny pojemnik z pokrywką, do którego wkładamy kapsułę do osuszania wraz z aparatem słuchowym (bez baterii). Całość zostawiamy na 3-10 godzin (np. na całą noc) 1 raz w tygodniu.  Kapsuła wyciąga wilgoć z aparatu słuchowego, czym wydłuża jego żywotność i poprawia czystość dźwięku. Po osuszaniu wyjmujemy aparat z pudełka, zostawiając w nim kapsułę, które szczelnie zamykamy do następnego stosowania.

UWAGA! Należy obowiązkowo wyjąć baterie z aparatu przed włożeniem do kapsuły osuszającej.

 


Spraye do czyszczenia. Spray zmywający i dezynfekujący przeznaczony do czyszczenia i dezynfekcji powierzchni wkładek indywidualnych i aparatów wewnątrzusznych. Dokładnie usuwa brud, woskowinę i zanieczyszczenia z powierzchni.

Spraye z końcówką rozpylającą do czyszczenia aparatów słuchowych. Spray dokładnie usuwa brud, woskowinę i zanieczyszczenia z powierzchni zausznych aparatów słuchowych. Nie nadaje się do czyszczenia wkładek usznych i wewnątrzusznych aparatów słuchowych.

 


 

Chusteczki do pielęgnacji aparatów słuchowych i wkładek usznych.  Chusteczki Cedis to papierowe chusteczki, nasączone specjalnym roztworem bakteriobójczym. Służą do odtłuszczania i dezynfekcji wkładek usznych lub obudowy aparatów słuchowych. Dają możliwość utrzymania ich w czystości.

 


Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Czy potrzebuję aparatu?

Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy krótki test, który ma na celu posłużyć jako wskazówka do wykonania dalszych badań słuchowych. Test ten nie stanowi […]